Skip to content

Uskutečněné zázraky

Hanka se narodila jako zdravé dítě. V 11 měsících prodělala pneumokokovou meningitidu. 14 dní bojovala o život. Přežila, ale za uzdravení tvrdě zaplatila. Ohluchla na obě uši. Sluchadla jí nepomáhala. Pomoc přišla v podobě kochleárního implantátu, který jí byl voperován v 17 měsících na pravé ucho. Opět se vrátila do světa slyšících. Postupně začala slyšet a mluvit. Navštěvovala speciální mateřskou školu pro sluchově postižené, potom nastoupila do běžné malotřídní základní školy v sousední vesnici, kde pracuje s asistentkou. Nyní je žákyní 5. ročníku a učivo celkem dobře zvládá. Ráda maluje, čte, hraje na flétnu a tancuje. Za všemi těmito „úspěchy“ stojí ale velké úsilí a kus práce. Příští rok ji čekají velké změny – přechod na novou, větší školu, noví spolužáci, učitelé, nová paní asistentka. Věříme, že k úspěšné adaptaci na nové podmínky jí pomůže i nový typ kochleárního implantátu. Ten, který používá dosud, má ovládání na zádech, a například při ležení ji tlačí. Těší se, až nebude muset dávat pozor, zda někde nezachytila o kabel. K splnění jejího snu chybí 58 000 Kč, které se musí doplatit na zakoupení nového přístroje. Všem, kteří přispějí, moc děkujeme.

Hanka: 57 883 Kč
Kristina: 57 883 Kč

Kristina pochází z Mnichova Hradiště. V 15 měsících jí byla diagnostikovaná úplná hluchota, která byla vrozená. Po vyšetřeních a nošení naslouchadel jí byla ve 4 letech doporučena implantace kochleáru, díky kterému začala svět vnímat jinak. Dnes chodí na základní školu, ráda kreslí, fotí, bruslí, lyžuje a jako každý teeneger také tráví čas na PC. Mám nárok na nový přístroj, který jí usnadňuje život a díky kterému slyší, ale pojišťovna nehradí celou částku, proto prosí o pomoc.

Ondřej se narodil s absolutním hudebním sluchem. Ten využíval při studiu jazyků a ke hře na klavír. Nicméně jednoho dne o 21 let později byl odvezen na pohotovost, kde mu bylo zjištěno, že má plně aktivní meningokokovou infekci a minimální šance na přežití. Proto ho lékaři nechali v umělém spánku. Poté, co ho začali probouzet zjistili, že má paralýzu těla od pasu dolů a kompletní hluchotu. Jak byl schopen začít cvičit, spodní půlka těla se dala téměř dohromady, ale sluch již ne. V roce 2004 mu byl voperován kochleární implantát a přiřazen řečový procesor, který se používá pro překlad analogového zvuku do digitálu. Také se účastnil výzkumu a vývoje nového řečového systému na Fakultě elektrotechniky ČVUT, ale po téměř 13 letech začíná být jeho procesor „dědečkem“ této technologie. Jelikož je v invalidním důchodu a tohoto času i bez práce, není úplně snadné sehnat daných 57 883,- na nový procesor.

Ondřej: 57 883 Kč
Petr: 57 883 Kč

Péťa se narodil jako zdravé miminko, ale kolem 5 měsíce se rodičům nezdál jeho vývoj a proto navštívili neurologa. Ten jim řekl, že Péťa je opožděný a že musí rehabilitovat. Vyklubala se z toho dětská mozková obrna, později se k tomu přidala dětská epilepsie a byl několik let léčen (nyní bez léků) na epilepsii. Od dvou let pravidelně jezdil do lázní, kde se díky jejich péči a pravidelnému letitému cvičení podařilo, že Péťa udělal poprvé 4 krůčky v 6 letech. Radost byla neskutečná. Nyní používá invalidní vozík na delší vzdálenosti, kratší zvládá Péťa dobře. Péťa také trpí od mala poruchou autistického spektra PAS, jeho bouchání hlavou bylo také příčinou toho, že ve 2,5 letech měl úraz, po kterém ve 3 letech úplně ohluchl a byl pak v roce 2006 implantován. Začátky s novým “ouškem” byly velice složité, ale zvládl to. Péťa komunikuje řečí omezeně, ale pořád se snaží a tak je u nás převážně používám znakový jazyk. Nyní Péťa navštěvuje 9 třídu speciální školy.

Péťa má ještě mladšího bráškou, který má ADHD, poruchu autistického spektra, těžkou dislálií (nesrozumitelná řeč). A také staršího bráchu (22 let). V V jeho rodině pracuje pouze tatínek, maminka pečuje o oba kluky. Z důvodu pouze jednoho příjmu v rodině nemají bohužel částku 58 000,- Kč potřebnou jako doplatek na nové “ouško”. Stávající dosloužilo, ale funguje dočasně díky vstřícnosti a zapůjčení rozbitého dílu z firmy Cochlear. Proto vás prosíme o finanční pomoc.

Pokračujeme v plnění zázraků!
Další zvukový procesor Nucleus 6 má svého majitele a my jsme moc rádi, že je to především díky vám! Pomohli jste nám totiž Evženovi Štemberkovi nasbírat potřebných 57 883 Kč. “Chci poděkovat všem, co nám přispěli finanční částkou, a tím nám umožnili znovu se vrátit mezi ostatní zdravé občany a s nimi sdílet a zažívat všechno pěkné, co život přináší. Tato pomoc nám nesmírně usnadňuje život, proto vám všem ze srdce děkuji.”

Evžen: 57 883 Kč
Tomáš: 57 883 Kč

Tomášek se už také raduje z okolních zvuků díky svému novému zvukového procesoru Nucleus 6. A to hlavně díky vašim příspěvkům na náš transparentní účet a zaslaným DMS! Pomohli jste nám nasbírat potřebných 57 883 Kč. Všem moc děkujeme.
Udělali jsme spolu pro Tomáška zázrak.

Vendulka je další nová majitelka zvukového procesoru Nucleus 6. A to hlavně díky vám! Pomohli jste ji vašimi DMSkami a příspěvky na náš transparentní účet nasbírat potřebných 37 883 Kč. Všem vám moc děkujeme, udělali jste spolu s námi zázrak.

Vendulka: 37 883 Kč
JANA: 47.883 Kč

„Ráda bych touto cestou poděkovala Nadačnímu fondu Dar sluchu a všem dobrým lidem za finanční pomoc na obnovu procesoru Cochlear N6. Konečně mám svoji vytouženou N6 na uchu a můžu slyšet o mnoho lépe než se starým procesorem, který si už svoje odsloužil. Díky nadačnímu fondu a paní ředitelce Gabriele Dänemarkové, která rozjela projekt “Udělejme zázrak pro…” se na mě vybralo 47.883,- a velice mi to pomohlo, abych mohla zase slyšet. Děkuji i všem, kteří pro mě na konto nadačního fondu touto cestou přispěli, dostala jsem od Vás všech dar, který se ani nedá písmenky popsat 🙂
Děkuji, Jana“

„Těžko hledat slova díků vám všem, kteří jste nám pomohli v situaci, která je pro nás v naší zemi neřešitelná. Díky vám všem bude náš syn slyšet. Nevěřili jsme, že se něco takového může podařit. Přispěli a zařídili jste nám operaci a rehabilitaci – pro nás nepředstavitelnou a ohromnou částkou peněz – 195.000 Kč. Nikdy vám ani vaší zemi nezapomeneme, co jste pro nás udělali.
Mockrát Vám děkujeme“, rodiče malého Davídka

DAVÍDEK (1 rok a 3 měsíce): 195.000 Kč
Veronika a Pepík (9 let): 231.140 Kč

„Bylo mi 7 let a mým rodičům ve spolupráci s Nadačním fondem Dar sluchu se podařil zázrak. Za 6 měsíců se vybrala částka ve výši 231.140 Kč na můj nový procesor. Nebyla to výměna po deseti letech, na kterou máme my implantovaní nárok, moji rodiče pro mě chtěli lepší procesor mnohem dříve a tak se sbírala částka opravdu veliká. Povedlo se to a já jsem dostala nové “ouško” procesor NUCLEUS 6! Svůj procesor NUCLEUS 5 (moje staré ouško) jsem mohla s velkou radostí věnovat Pepíkovi, který svoje ouško ještě nikdy nevyměňoval a byl opravdu šťastný. Ten den jsme si to moc užili!!!”
Verunka Bednářová

„Nadačnímu fondu Dar sluchu bych rád poděkoval za poskytnutý finanční příspěvek 70 000 Kč v listopadu 2013, který byl použit na zakoupení audiometrického a diagnostického přístroje Sentiero Avanced pro potřeby Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Fakultní nemocnice Hradec Králové.“

prof. MUDr. Viktor Chrobok, CSc., Ph.D.
Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku
Fakultní nemocnice Hradec Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové: 70.000 Kč